9.01.2021

"Wiedzenie wszystkiego lepiej"











W swoim dziele W Świetle Prawdy - Przesłanie Graala Abdruschin rozróżnia uczucie i wrażenie. Przy dobrze przyswojonych pojęciach możliwe jest dokonanie rygorystycznej retrospekcji naszego życia. I wtedy widzimy, że wbrew naszym przypuszczeniom wiele naszych postaw, których efekt końcowy nie mógł być zachęcający, opierało się wyłącznie na wrażeniach, a nie na duchowym uczuciu.

Dzieje się tak, ponieważ rozumowanie pozostaje dominujące, nawet u tych ludzi, którym nadal zależy na życiu duchowym. Nawet oni (a zwłaszcza oni) muszą zawsze z całej siły starać się słuchać tego, co podpowiada im intuicja i w zgodzie z tym postępować.

W związku z tą okolicznością u tych, którzy pozwalają rozumowi przezwyciężyć uczucie, wyłania się kolejna osobliwość: "wiedzenie wszystkiego lepiej", postawa, którą Abdruschin również kilkakrotnie omawia w swojej pracy. Jest to uparte trwanie w tym, co osoba uważa za słuszne, sytuacja, która sprawia, że odrzuca każdą inną koncepcję lub inną ideę, bez dogłębnego zbadania jej sercem. Typowy scenariusz. Ze swoją charakterystyczną jałowością rozumowanie zawsze przeciwstawia się światłu prawdziwego poznania.

Taka osoba "myśli" wtedy, że ma rację, a jednak wbrew temu, co przypuszcza, nie "intuicyjnie czuje", że ma rację. Nie odczuwa, a jedynie po prostu myśli. Uważa, że jej niezachwiane odrzucenie jest wynikiem silnego przekonania duchowego, wypływającego z uczucia, podczas gdy w rzeczywistości pochodzi ono z myśli i wrażenia. Rozumowanie szybko znajduje ogromną ilość przekonywującego uzasadnienia dla odrzucenia jakiejkolwiek innej konceptualizacji, a osoba nawet nie zdaje sobie sprawy, że działa i przekonuje tylko poprzez rozumowanie, a nie uczucie.

Uczucie nie przejawia się w myślach, ale w żywych obrazach. Tylko w takim przypadku jednostka może wiedzieć, bez obawy o popełnieniu błędu, że taka ścieżka lub koncepcja, którą widzi lub postrzega, jest w rzeczywistości właściwa, bez konieczności oddawania się elaboratom rozumu. Jeśli jednak odda się rozważaniu swojego rozumowania, to wkrótce przekona samą siebie, że jej poprzednia opinia była słuszna, a nie nowa, z którą się spotkała.

Aby nie dać się ciągle zwodzić naszemu nadmiernie rozwiniętemu intelektowi, konieczne jest, abyśmy stale poruszali naszego ducha w górę, musimy dążyć do życia zgodnie z Wolą Stwórcy, która wyraża się w niezachwianych prawach. A przede wszystkim musimy pielęgnować prawowitą pokorę, ponieważ tylko ona jest w stanie rozwiać z góry przyjęte koncepcje i sprawić, że z radością przyjmiemy nowe koncepcje z prostym przekonaniem serca.

Z pokorą można bowiem osiągnąć wiele wartości, uzyskać cenne wglądy w procesie rozwoju duchowego. Bez pokory nic nie zostanie osiągnięte, w ogóle nic, nawet jeśli rozumowanie upiera się, by nas przekonać, że jest inaczej.

Artykuł został przetłumaczony z anglojęzycznej strony na facebooku: The Day Without Tomorrow. Publikacje na tej stronie czerpią z duchowego poznania zawartego w dziele W ŚWIETLE PRAWDY: Przesłanie Graala Abd-ru-shina.

Więcej informacji dotyczących Przesłania Graala oraz innej literatury związanej z tym dziełem można uzyskać pod adresem email: ryszkatobiasz@gmail.com

1 komentarz: