Słynna Modlitwa Franciszka, znana również jako Modlitwa o Pokój, co ciekawe nie jest autorstwa Franciszka z Asyżu, jak się często uważa, ale niektórzy uczeni utrzymują, że autorem jest mnich, który żył w północnej Francji w pierwszych wiekach chrześcijaństwa.
Wiadomo na pewno, że modlitwa ta została napisana anonimowo w biuletynie religijnym w Paryżu w 1912 roku. Cztery lata później została wydrukowana w Rzymie na ulotce z postacią świętego Franciszka na odwrocie. W rezultacie modlitwę tę przypisano włoskiemu zakonnikowi Franciszkowi, który mieszkał w Asyżu.
Jednak fakt, że modlitwa Franciszka nie jest jego autorstwa, jest nieistotny, ponieważ piękno jej przesłania przetrwało w czasie jako jedno z nielicznych świadectw prawdziwej nauki Jezusa, inspirując dobrych ludzi do poświęcenia się czynieniu wyłącznie dobra w każdej sytuacji.
Pierwsza część modlitwy jest wyrazem najgłębszej miłości do bliźniego:
"Panie uczyń mnie narzędziem Twego pokoju.
Tam gdzie nienawiść - pozwól mi siać miłość,
gdzie krzywda - przebaczenie,
gdzie niezgoda - jedność,
gdzie zwątpienie - wiarę,
gdzie błądzenie - prawdę,
gdzie rozpacz - nadzieję,
gdzie smutek - radość,
gdzie mrok - światło."
Druga część jest jedną z najpiękniejszych afirmacji prawa przyczyny i skutku, czyli prawa działania zwrotnego, wibrującego w równowadze pomiędzy dawaniem i przyjmowaniem:
"Spraw Panie, abym nie tyle szukał pociechy, ile pociechę dawał; nie tyle szukał zrozumienia, co rozumiał; nie tyle był kochany, ile kochał. Albowiem dając - otrzymujemy, przebaczając - zyskujemy przebaczenie, a umierając - rodzimy się do życia wiecznego."
Artykuł został przetłumaczony z anglojęzycznej strony na facebooku: The Day Without Tomorrow. Publikacje na tej stronie czerpią z duchowego poznania zawartego w dziele W ŚWIETLE PRAWDY: Przesłanie Graala Abd-ru-shina.
Więcej informacji dotyczących Przesłania Graala oraz innej literatury związanej z tym dziełem można uzyskać pod adresem email: ryszkatobiasz@gmail.com
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz